BONTRAGER Bar 31.8 R0/W660/15D Anodized Black
W545838
Travel handlebars
How to choose the right size
Ship in a week Doprava First 14. 5. at your place
You have to choose the color Select an option
Bar 31.8 R0/W660/15D Anodized Black
Detailed description
Specifications
Brand
Size chart
Customise your bike with new handlebars that match your personal style.
  1. Original Equipment Bike Handlebar with 31.8mm stem
  2. Alloy 6062 with matte finish
Size660mm x 5mm620mm x 5mm
Width660mm620mm
Slope5 mm5 mm
Clamp31.8 mm31.8 mm
Bovden guideExternalExternal
MaterialAluminumAluminum
colour: Black
Handlebar width: 660 mm