ZIPP 00.6618.202.001 - AM HB SL-70ERGO 40 C-C MTBK A2
Road handlebars
You have to choose the color Select an option
00.6618.202.001 - AM HB SL-70ERGO 40 C-C MTBK A2
Detailed description
Specifications
Brand
Top-of-the-line carbon ergonomic handlebars for racing bikes.p>
  1. UD Carbon material
  2. Ergonomic upper section
  3. Variable bend shape
  4. Optimized for direct steering
Specifications:
Material: Unidirectional Carbon
Width: 40 cm (center-to-center)
Reach: 70 mm
Drop: 128 mm
Clamp diameter: 31.8 mm
Clamp width: 70 mm
Drop: 10°
Offset: 4°
Bend: 3°
colour: Black
Handlebar width: 400 mm