SQUIRT

SQUIRT

Vznik Squirt lubes tak trochu připomíná pohádku. Tři přátelé na společné vyjížďce – lékárník, inženýr a advokát se rozhodnou vytvořit si svoje vlastní mazivo na řetěz, protože ty stávající jim prostě nevyhovují. V roce 2003 tak světlo světa spatřilo první mazivo na řetěz Squirt na bázi vosku.

Od začátku bylo cílem vytvořit funkční mazivo, které nevychází z ropného základu a nebude na sebe nabalovat nečistoty. Výsledkem bylo mazivo na bázi vosku, které vytváří na řetězu velmi tenkou vrstvu a ten se tak zbytečně nezanáší nečistotami. Díky použití voskového základu je mazivo i ekologické.

Postupem času Squirt rozšířil portfolio svých produktů o mazivo do nízkých teplot, čistič, hygienický ochranný krém a tmel pro bezdušové pláště. Vše samozřejmě biologicky odbouratelné a tudíž šetrné k přírodě. Všechny výrobky se vyrábí v sídle firmy v Jihoafrické republice.

Výrobky Squirt platí ve světové konkurenci za špičku v oboru. Používá je bajková legenda Ned Overand, žijící ikona světové XC scény Julien Absolon, Bart Brentjens a jeho MTB tým, bajkerka Yana Belomoina, Ralph Naef. Na vývoji nových produktů a jejich testování se podílí Holandský bajker Rudi van Houts. V českém rybníku pak tým ČEZ budvar Tábor v čele s vítězem českého poháru v cyklokrosu Janem Nesvadbou. V sezóně 2019 bude výrobky Squirt lubes používat i nově vzniklý team Vitalo Future Cycling Kristiána Hynka.