SPORTFUL

SPORTFUL

Olindo a Irma Cremoneseovi z italského Asola se v roce 1946 přestěhovali na úpatí Dolomit, aby zde vybudovali firmu - zpočátku stříhali, mykali a předli vlněnou přízi. Nakonec se podnik rozvinul a koncem 60. let 20. století začal vyrábět kvalitní spodní prádlo pod názvem Manifattura Valcismon.

Příběh společnosti Sportful začíná v roce 1972, kdy jejich syna Giordana Cremonese zaujala výzva nového závodu v běhu na lyžích Marcialonga, který se konal nedaleko jeho domova. Ačkoli byl nadšeným běžcem na lyžích a sportovcem obecně, měl pocit, že oblečení, které bylo v té době k dispozici, je pro tak dlouhý závod v chladném údolí nedostatečné. Pustil se do výroby několika vlastních návrhů s použitím akrylových látek, které byly v té době nejmodernější, a oděvy zakončil logem "Sportful", které zdůrazňovalo jejich design a účel.

V minulosti jsme byli dodavatelem technického oblečení pro některé z největších sportovních jmen - od Mapei & Team Italia až po naše současné partnerství s Tinkoff Saxo. V cross country jsme sponzorovali italský, francouzský, český, finský, ukrajinský a kazašský národní tým a ve skialpinismu španělský a italský tým. Vždy jsme se snažili vyrábět co nejlepší produkty, abychom zajistili špičkovým sportovcům náskok.

Page: | 1  2 | Total entries:31, Showing entries 1-24