BONTRAGER Bar 31.8 R25/W690/11D Anodized Black
W567508
Handlebars for mountain bikes
How to choose the right size
Ship in a week Doprava First 14. 5. at your place
You have to choose the color Select an option
Bar 31.8 R25/W690/11D Anodized Black
Detailed description
Specifications
Brand
Size chart
Customise your bike with new handlebars that match your personal style.
  1. Original Equipment Bike Handlebar with 31.8mm stem
  2. Alloy 6062 with matte finish
Size690mm x 25mm
Width690mm
Slope25mm
Clamp31.8 mm
Curve toward you11 degrees
Upsweep27 degrees
Bovden GuidanceExternal
MaterialAluminum
colour: Black
Gender: male, female
Handlebar width: 690 mm