VISION METRON60 RS SL DB-CL CH-TL SH
set of laced wheels
Ship in a week Doprava First 14. 5. at your place
You have to choose the color Select an option
METRON60 RS SL DB-CL CH-TL SH
METRON60 RS SL DB-CL CH-TL SH
Detailed description
Specifications
Brand
The Metron RS wheels are designed for victory. They feature a full-carbon rim and spokes, have a larger inner diameter (23 mm) compared to the Metron SL, and are equipped with the new V-1000 hub featuring PRS technology.
  1. Full Carbon Construction
  2. Aerodynamics
  3. PRS Hub System
Specifications:
full-carbon rim and spokes
60 mm rim depth
23 mm inner width (compared to 21 mm on the Metron SL)