running shoes

Hide filter Show filter Filter products:

 Kategorie běžeckých bot

  • Tlumivé - Tento druh běžeckých bot by měli nosit běžci, kteří vyžadují maximální tlumení v mezipodešvi a minimální podporu v oblasti středu klenby chodidla. Jsou nejlepší pro biomechanicky zdatné běžce s nedostatečnou pronací (supinací). Běžci, kterým nejvíce vyhovuje tento typ obuvi mají často zvýšenou klenbu chodidel.
  • S kontrolou pronace - Tento druh běžeckých bot by měli nosit běžci s mírnou nebo silnou pronací. Tyto boty poskytují maximální kontrolu v zadní části boty a zvýšenou podporu ve střední části. Nejlépe vyhovují běžcům s větší hmotností, kteří potřebují silnou podporu. Tito běžci mají často plochá chodidla.
  • Stabilní - Tyto boty by měli volit běžci, kteří potřebují podporu v oblasti středu klenby chodidla a dobré tlumení mezipodešve. Vyhovují těm, jejichž chodidla se vyznačují mírnou až střední pronací. Většina takových běžců má normální klenbu chodidel.
  • Lehké tréninkové - Tyto boty by měli nosit běžci, kteří potřebují lehké dobře vyvážené boty (tlumení/stabilita), které jsou vhodné pro závody, trénink rychlosti i každodenní trénink. Jsou nejvhodnější pro rychlé výkonné běžce, kteří v nich chtějí trénovat. Nejlépe vyhovují běžcům s nedostatečnou pronací, ale najdou se i boty vhodné pro běžce s mírnou pronací.
  • Závodní - Tyto boty by měli nosit běžci s nedostatečnou nebo malou pronací, kteří nejsou náchylní ke zraněním a chtějí výjimečně rychlou a lehkou obuv pro závody. Mnoho běžců však používá k závodění lehkou tréninkovou obuv.
  • Krosové - Tyto boty by měli volit ti, kdo preferují běh v terénu a hledají robustní boty s výborným záběrem a určitou ochranou proti vodě a vlivům počasí. Mnoho těchto bot je postaveno na nízké podešvi, což poskytuje dodatečnou stabilitu při běhu v nerovném terénu.
LA SPORTIVA MERRELL THE NORTH FACE UNDER ARMOUR